Instalacja Rodos Ekspres

W celu zainstalowania programu Rodos Ekspres w swoim komputerze należy pobrać ze strony internetowej paczkę instalacyjną, a następnie ją uruchomić.

Komunikaty przeglądarek internetowych

Sposób pobierania i uruchomienia paczki instalacyjnej jest zależny od używanej przeglądarki internetowej.

Pobieranie pliku w przeglądarce Internet Explorer
Po kliknięciu na odnośnik do pliku instalatora wyświetlone zostanie okno pobierania pliku (jak na rysunku poniżej), w którym należy wybrać opcję Uruchom.
IE - pobieranie pliku


Pobieranie pliku w przeglądarce Mozilla Firefox
Po kliknięciu na odnośnik do pliku instalatora wyświetlone zostanie okno pobierania pliku (jak na rysunku poniżej), w którym należy wybrać opcję Zapisz plik.
Mozilla - pobieranie pliku

Po pobraniu pliku, należy go odszukać na liście w oknie Pobieranie plików, a następnie w menu wywołanym prawym klawiszem myszy wybrać opcję Otwórz, jak na rysunku poniżej. Jeżeli okno nie jest widoczne, można je wywołać za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl+J.
Mozilla - otwieranie pliku


Pobieranie pliku w przeglądarce Opera
Po kliknięciu na odnośnik do pliku instalatora wyświetlone zostanie okno pobierania pliku (jak na rysunku poniżej), w którym należy wybrać opcję Uruchom.
Opera - pobieranie pliku


Powyższe sposoby korzystania z przeglądarek powinny spowodować automatyczne wyświetlenie ekranu instalatora po zakończeniu pobierania pliku.

Komunikaty systemu Windows

W systemach operacyjnych Windows 8, 7 oraz Vista będziesz musiał potwierdzić komunikat z zapytaniem o zgodę na kontynuację instalacji, ponieważ użyta technologia podwyższonej ochrony UAC ogranicza dostęp aplikacjom do niektórych zasobów systemu do czasu autoryzacji przez administratora systemu.

Przykładowy wygląd okna kontroli konta użytkownika został przedstawiony na poniższym rysunku.
UAC